To content | To menu | To search

Tag - aktorzy

Entries feed - Comments feed

Friday, April 9 2010

Aktorzy z serialów

Polska telewizja nie próżnuje i ochoczo idzie w ślady zagranicznych wytwórni. Chodzi głównie o fenomen seriali – za wielką wodą w ostatnich dwóch dekadach seriale zarabiają niewyobrażalne pieniądze, mimo tego że są emitowane tylko w telewizji. Zyskują sobie szeroką publiczność, wiernych fanów, a także nabywców limitowanych wydań na dvd.

Te same kroki podejmuje się też w Polsce, gdzie powstaje coraz więcej interesujących seriali. Z jednej strony szkoda jednak, że polscy aktorzy serialowi są doskonale znani także z ekranu kina. Z drugiej strony znajoma twarz przyciąga trochę więcej widzów. Polscy aktorzy serialowi tak czy inaczej mają przyjemność grania w coraz ciekawszych produkcjach, a widzom tylko w to graj.

Monday, January 25 2010

O najsłynniejszych polskich aktorach

Najpopularniejsi polscy aktorzy to z cała pewnością ludzie zasłużeni w polskiej kinematografii. Na hasło: najpopularniejsi polscy aktorzy wielu z nas kojarzą się od razu takie nazwiska jak Bogusław Linda, Cezary Pazura, Marek Kondrat. W ostatnich czasach bardzo popularne są także filmy, w których gości znany wszystkim Tomasz Karolak, a także Piotr Adamczyk.

Ostatnie dwa nazwiska są wspominane bardzo często wtedy, gdy ktoś nas pyta o ulubionego aktora. Tak naprawdę rzeczywiście najpopularniejsi aktorzy polskiego kina to ci, którzy zaczęli grać już wiele lat temu i do późnego wieku kontynuują karierę. Niedawno umarł Marek Perepeczko – polski Janosik. Jest wiele innych takich postaci, których będą pamiętać nie tylko młodzi, ale także starsi widzowie.